В часовете по информационни технологии учениците от осми клас показаха как съвременните технологии могат да се използват творчески и вдъхновяващо. Те работиха с инструменти за изкуствен интелект, за да създадат разнообразни дигитални материали, които съчетават знания, въображение и практически умения.
В рамките на учебните занятия учениците разработиха атрактивни плакати, представящи тяхната специалност. Чрез тях те показаха как модерните технологии могат да помогнат за популяризирането на професионалното образование по интересен и визуално въздействащ начин.
Освен това осмокласниците създадоха и забавни комикси, посветени на Деня на числото Пи. С помощта на изкуствен интелект те превърнаха математиката в увлекателна история, изпълнена с хумор, креативност и любопитни факти за едно от най-известните числа в света.
Дейността показа, че когато технологиите се използват разумно и творчески, те могат да бъдат мощен инструмент за учене, изразяване на идеи и развитие на дигитални умения. Учениците доказаха, че изкуственият интелект може да бъде не само полезен помощник, но и източник на вдъхновение за нови идеи.